30.09.2016 21:21

Doubí vs. Studna 3:0 (1:0)

24.09.2016 22:18

Na doubský betonový peršan nás jelo zase jen tucet. A to ten tucet uzavíral Vojcka, kterého hřiště a míč ve Studni už pár měsíců nevidělo.

Trojku jsme dnes dostali zaslouženě, ne proto, že by byli domácí o tolik lepší, ale protože jsme hráli tužku. Snad jediný Mates zahrál v zápase dobře.

Neřekl bych, že ostatním chyběla snaha a bojovnost, i když i to bohužel někteří hráči nejsou schopni odevzdat po celé utkání. Co nám chybělo byla kvalita s míčem, zpracování, přihrávka, střela. O zahrávání standartek radši ani nemluvím.

Třeba za to mohla mizerná kvalita hrací plochy, třeba míč, třeba i to, že se skoro netrénuje...

Jestli chceme příště uspět, záleží na nás. Jak se připravíme, tak to potom i odehrajeme.

Studna vs. Velké Hamry "B" 1:0 (0:0)

24.09.2016 22:17

Desná - Studna 4:1 (2:0)

10.09.2016 20:00

K dalšímu zápasu nás jelo přesně jedenáct, ostuda... A i když jsme v zápase herně netahali za kratší konec, spíš naopak, střelecky jsme totálně vyhořeli. Domácím v prvním poločase vyšli dvě akce středem hřiště na jeden dotek s přesným zakončením z hranice velkého vápna ve 4 a 15 minutě. Naše dobře rozehrané gólové šance končili na nedůrazném zakončení, trefování brankáře a dokonce zvonili i tyče.

Když jsme s tím chtěli něco udělat v poločase druhém, dostal nás na kolena opět sťastný gól domácích. Stav korigoval Smoly po motanici ve velkém vápně, kde prostřelil všechno co mu stálo v cestě.

I když to podle výsledku nevypadá, musím pochválit golmána Humena i všechny čtyři obránce, Bradiče, Jajdu, Jindru a Pekyho. V záloze to fotbalově dobře odehrál Tomič a jako obvykle to na krev odjezdil Vondrs. V útoku dřel Greplik, ke kterému se v periodách přidával i Smoly. Zklamáním je pro mě dnes výkon Langiče, především za "vypuštěný" první poločas a Hájise, u toho zase za poločas druhý.
Díky tomu jsme vlastně celý zápas odehráli v deseti...

Chuť si tak budeme muset spravit v domácím zápase proti Velkým Hamrům "B".

Studna - Košťálov 6:1 (3:0)

04.09.2016 17:54

Po dlouhé době, dlouhý komentář. Tenhle match i tým si o to ale řekl...

Do utkání se soupeřem, který hrál loni krajský přebor jsme nastoupili s velmi nezvyklou sestavou. Někteří naši borci dali před sportem přednost kultuře, někteří měli pracovní povinnosti, další zase zranění a tak jsme museli zalovit v archivu a vytáhnout z něj několik studáneckých legend. A byla to šťastná volba!

V útoku nastoupil pro některé současné hráče úplně neznámý exbudyňský kanonýr Povič, který hned v první minutě utkání vstřelil branku a zařídil tak veleúspěšný vstup do zápasu. Aby toho nebylo málo, za pár minut přidal bomber Povič i druhý gól, když chytře přeloboval vyběhnuvšího golmána hostů. Na poločasových 3:0 zvyšoval Mates Linhart, když si po nezjištné přihrávce Hájise pohrál s obranou i brankářem. Poločasový výsledek byl pro hosty ještě milosrdný, šancí bylo na šest gólů.

A druhý poločas začal jako ten první. První šanci Poviče zlikvidoval ještě hostující brankář, ale další individuální akce Matese, kdy podruhé udělal z obrany kuželky, už gólem skončila. Hrálo se dvě minuty... 4:0. Hosté neměli vůbec nic. Naše hra byla až nezvykle disciplinovaná. Krajní záložnici dřeli, neztráceli míče a poctivě se vraceli. Ve středu zálohy to jistil Fíla "Čistič" a řád diktoval Housič, který po několika letech předvedl i několik ostrých skluzů! :-)

Další branku zařídil Tomáš Hájis, který všem ukázal, s jakým nasazením se má fotbal hrát a míč do branky probojoval přes dva obránce a brankáře k tomu! Přesně takový důraz nám na krajích hřiště většinou chyběl. 75 minuta, 5:0 a některým našim hráčům se z toho začala motat hlava. Slabou chvilku si v opojení vybral Humen, který nepovedeným odkopem namazal na čestný gól hostům, 5:1. O střídání si řekl Peky, který velmi dobře odkopal na postu levého beka, naskočil "srdcař" Tomič. Potom si sval natáhl Housič, naskočil Hory. A právě tihle dva střídající hráči zařídili šestou branku, když Hory kopl výborně roh, který si v prostoru našel Tomič a palicí nekompromisně zavěsil. Další branky už nepadli, jen Hory. Po faulu na něj při jeho životním sprintu při brejku ho sundal hostující stoper za červenou kartu.

Do zápasu chtěl naskočit na poslední minuty i náš sešívaný předseda Lukáš, ale naštěstí to nestihl. Rozhodnutý zápas rozhodčí ukončil o dvě minuty dřív, měl asi hlad a žízeň.

Co rozhodlo? Nikdo si na nic nehrál, jezdilo se po zadku. Nebylo hvězdných jednotlivců, na hřišti byl totiž hvězdný tým, který může porazit každého soupeře. Přesně tomu se říká kolektiv a skvělá parta.